Blog

Pencere Fiyatları Hesaplama

Pencere fiyatları hesaplama yapılırken dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken bazı konular vardır. Bunlardan bir tanesi de metretüldür. Metretül, genel olarak iki boyut olan fakat bilinen boyutlardan birinin standart olmasından dolayı tek boyut olarak kabul edilmiş olan malzemenin uzunluğu hesaplamak için kullanılan ölçü birimidir. Bu sebepten dolayı özellikle Egepen PVC pencere sistemlerinin fiyatlarını hesaplarken metrekare cinsinden hesaplamıyoruz. Bunun sebebi ise bir metrekare içinde farklı türlerde doğramalar yapılmasıdır. Mevcut farklılıktan kaynaklı olarak da PVC profil miktarları da farklılıklar göstermektedir. Metrekare yöntemi ile bunu hesaplamamız durumunda ortaya değişik rakamlar çıkacaktır.

Tüm bu sebeplerden dolayı pencere fiyatları hesaplama yapılırken metrekare değil metretül kullanılmaktadır. O yüzden PVC pencere sistemleri konusunda fiyat hesaplaması yapılırken sadece cam kullanılan sistemlerde metrekare üzerinden bir fiyat hesaplaması yapılmaktadır.

Egepen Pencere fiyatları yapılırken metretül fiyat hesaplamasının içine camların çıtaları, destek sacı montaj vidaları, kasa, pencere kanatları ve kapı kanatları da dahil edilmektedir. Sürme, çift açılım ya da tek açılım, aksesuarlar, camlar, mermer denizlik, izolasyon malzemeleri, pvc kapı lambriler gibi detaylar metretül hesabına dahil edilmemektedir. Özellikle pvc pencerelerde fiyat hesaplaması yapılırken mevcut metretül hesabına katılmayan ürün fiyatlarını da eklemek gerekir.

Pencere Fiyatları Hesaplama

Egepen Ankara Metretül fiyat hesaplamasına girmeyen kapı ve pencere sistemlerinde ise fiyat sizlerin tercihlerine göre belirlenir. Bu noktada ise sizlerin tercih edeceği aksesuarlar ve cam çeşitleri farklılıklar göstermektedir. Ayrıca doğrama konusunda teknik detayların mevcut profile dahil edilmesi de fiyatın içine dahil edilmesine neden olabilir. O yüzden bu noktadaki değişkenler sizlerin tercihine göre şekilleneceğinden dolayı fiyat hesaplaması da buna paralel olarak değişkenlik gösterecektir. Burada yer alan tüm değişkenler tek tek hesaplanır ve size bu yol üzerinden bir fiyat sunumu yapılır.

Pencere Fiyat hesaplaması yapılırken karşınıza pek çok değişken çıkacağı için bunları net bir şekilde bilmeniz sizin yararınıza olacaktır. Böylece bu konuda değişkenleri kendinize uygun şekilde masrafları minimum olacak şekilde tutarak uygun bir fiyat çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda uzman kişiler ile sürekli olarak iletişim halinde olmanızın size büyük bir yararı olacaktır.

1 Yorum

  1. PVC fiyat hesaplaması için iletişime geçtim. Müşteri prensipleri oldukça iyi ve çok yardımcı oluyorlar. En yakın zamanda hizmet alıcam

    Cevapla

Yorum Gönderin

Call Now ButtonHemen Aramak İçin Tıklayın