Pencerelerde kullanılan tek camlar kışın ısı kaybına neden olmaktadır. Yazları ise tek camlı pencereler bina dışındaki ısıyı çok daha fazla içeriye çekmektedir. Bu duruma çözüm olarak ısıcam sistemi geliştirilmiştir. Isıcam sisteminde çift cam kullanılmaktadır. Bununla birlikte yalnızca çift cam üzerine kurulu bir sistem olduğunu söylemek mümkün değildir. Isıcam sisteminde çok daha kaliteli bir işçilik bulunmaktadır. İki pencerenin arası ise argon gazı doldurulmaktadır. Bu sayede yazın serinliğin, kışın ise sıcaklığın muhafaza edilmesi sağlanmıştır. Yapılan araştırmalar tek cam yerine çift cam tercih edilmesi durumunda ısı kaybının %50 oranında azalttığını ortaya koymuştur. Yaz aylarında ise %40 oranında ısı girişi engellenmektedir. Bu sayede dört mevsimin yaşandığı ülkemizde her mevsimde evinizde en yüksek konfor ile hayatınıza devam edebilmeniz sağlanmıştır.

Isıcam uygulamasını kısaca anlattıktan sonra karolaj uygulamasına gelecek olursak, bu uygulamanın estetik görünüm amaçlı yapılan bir uyguma olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Isıcam arası karolaj kısaca iki kat cam yapısı arasına dış ve iç tasarımdaki estetik görünümü arttırmak için farklı materyaller kullanılarak yapılan bir tasarımdır. Bu sayede binaların mimarisine adeta yeni bir boyut getirilmektedir.

Karolajlı Isıcam Nasıl Yapılır?

 

Karolaj, dekoratif cam çıtası olarak adlandırılabilmektedir. Genel kullanım alanları kapı ve pencerelerdir. Genel amacı ise estetik görünümü arttırmaktadır. Isıcam olarak adlandırdığımız çift camlı pencereler için uygun bir yöntemdir. Karolaj çıtaları iç içe geçmeli olabileceği gibi birbirlerine zımba ile de birleştirilebilmektedir. Bu sayede geometrik şekiller oluşturulmaktadır. Isıcam arası karolaj yapımında kullanılan çıtalar farklı genişlik ve büyüklükte hazırlanabilmektedir. Bu sayede her pencereye uygun hale getirilmektedir. Karolaj sistemi PVC, ahşap ve alüminyum gibi birçok farklı doğramaya uyum sağlayabilmektedir.

Renk Seçenekleri

 

Isıcam arası karolaj tasarımının tercih edilebilirliğini arttıran en önemli unsurlardan birisi, farklı renk ve tasarım seçeneklerine sahip olunmasıdır. Isıcam arası karolaj tekniği, evlerde ve şirketlerde oldukça sık tercih edilmektedir. Bu seçenek adeta binanın dış tasarımını tamamlayan bir adımdır. İç tasarımda ise en az perdeler kadar dekorasyonu tamamlayıcı bir adım olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle karolajlı ısıcam seçenekleri bir ya da iki renk seçeneğiyle sınırlı tutulmamıştır. Firmamızda başta beyaz, maun, altın ve gümüş olmak üzere karolaj çıtaları için belirlenmiş 14 farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Bu sayede uzmanlarımız müşterilerimizle ortak çalışarak iç ve dış tasarımınıza en uyumlu renk seçilmektedir. Karolaj çıtalarının dekoratif görünümü ise müşterilerimizin tamamen kendi zevkine bırakılmaktadır.

Karolajlı Isıcam Teknik Özellikleri

 

Isıcam arası karolaj yapımının temel teknik özellikleri şu şekilde belirlenebilmektedir:

 • Ultraviyole ışınlara dayanıklılık sağlayacak şekilde hazırlanmaktadır.
 • Renk ve desen portföyü oldukça çeşitli olan bir tasarım seçeneğidir.
 • 8 mm, 18 mm, 26 mm ve 45 mm gibi değişik boyutları bulunmaktadır.

Renk Seçenekleri

Isıcam Arası Karolaj, zengin renk seçenekleri ile tüketicilerin beklentilerini karşılamaktadır.

           

           

Teknik Özellikler

 • Karolaj cam modelleri
 • Pencere karolaj modelleri
 • Karolaj nedir
 • Karolaj çıtası ankara
 • Karolaj kapı
 • İki cam arası karolaj
 • Pimapen karolaj
 • Karolaj nasıl yapılır
Egepen Isıcam Arası Karolaj
Isıcam Karolaj Ankara