Mıknatıslı Sistem Çift Cam Arası Jaluzi

Mıknatıslı jaluzi sistemi, iki camlı ısıcam sisteminin cam plakaları arasına yerleştirilen jaluzi sistemidir. Diğer çift cam arası jaluzi seçeneklerinden farkı ise camda delik açmaya ihtiyaç duyulmamasıdır. Bu sistemde mıknatıslı redüktör sistemi kullanılmaktadır. Mıknatıslı sistem çift cam arası jaluzinin kullanıcılara sağladığı temel avantajlar şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Diğer tüm jaluzi seçeneklerinde olduğu gibi çift cam arası mıknatıslı jaluzi sisteminde de ışık geçirgenliği kontrolü tamamen kullanıcılardadır. Tam olarak karanlık veya aydınlık bir ortam sağlanabileceği gibi loş bir ortam da oluşturulabilmektedir.
 • Mıknatıslı sistem çift cam arası jaluzi, ısı yalıtım özelliği en fazla olan jaluzi seçeneğidir. Bu sayede yüksek enerji tasarrufu sağlanabilmektedir.
 • Isıcam sisteminin tüm özellikleri korunmaktadır. Bu sayede yalnızca ısı yalıtımı değil, ses yalıtımı da sağlanabilmektedir.
 • Mıknatıslı jaluzi sistemi takılması için camda veya doğramada herhangi bir delme işlemi yapılmaması jaluzinin kullanım ömrünü arttırmaktadır.
 • Sistem yapılırken camda veya camın çıtasında delik açılmamasının sağladığı bir diğer fayda, jaluzinin kirlenme, rutubetlenme veya deforme olma gibi problemlere sebep olmamasıdır. Bu sayede ilk günkü haliyle çok uzun yıllar kullanabilme imkanı sunulmaktadır.
 • Kullanım alanı oldukça geniş seçeneklerden birisidir. Kamu binaları, oteller, okullar ve hastanelerde kullanılabildiği gibi villalarda, kış bahçelerinde ve konutlarda da sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Perde kullanma külfetine gerek kalmaksızın ışık kontrolü sağlama imkanı sunmaktadır.
 • Son derece kolay bir kullanım imkanı sunan mıknatıslı jaluzi sistemi, jaluzileri terse toplama gibi sorunlar meydana getirmemektedir.
 • Diğer tüm jaluzi seçeneklerinden kullanım ömrü ve kullanım kolaylığı açısından çok daha avantajlı bir sistemdir. Bunun yanında estetik görünüm açısından diğer jaluzilerin sağladığı şıklığı da fazlasıyla sağlamaktadır.

Mıknatıslı Sistem Çift Cam Arası Jaluzi Teknik Özellikler

Çift cam arası mıknatıslı jaluzi sisteminin temel teknik detayları şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Montaj işlemi, çift cam takma işlemi gibi uygulanmaktadır. Bu açıdan oldukça kolay olduğu söylenebilmektedir.
 • Ahşap, PVC, alüminyum gibi farklı doğramalarda kullanılabilmektedir.
 • Farklı çıta seçenekleri ile uygulama yapma imkanı bulunmaktadır.
 • Toplanabilir bir sistemdir.
 • Toplam ünite kalınlığı 30 milimetre olarak belirlenmiştir.
 • Kullanılan mıknatıslar neodinyum mıknatıslardır ve manyetik olarak test edilerek kullanılmaktadır.

Mıknatıslı Sistem Çift Cam Arası Jaluzi Renk Seçenekleri

Mıknatıslı sistem çift cam arası jaluzi seçenekleri, camın şeffaf görünümünü koruyan oldukça modern ve şık bir görünüme sahiptir. Firmamız mıknatıslı jaluzi sisteminin mekanın estetik görünümünü tamamlaması adına birçok farklı renk seçeneği sunmaktadır. Bu sayede iç veya dış tasarımla tam uyumun sağlanması ve bu sayede ısı ve ses yalıtımı, ışık geçirgenliği kontrolü gibi önemli faydaların yanı sıra dekoratif açıdan da tamamlayıcı bir ürün olması amaçlanmaktadır.

Renk Seçenekleri

Mıknatıslı Sistem Çift Cam Arası Jaluzi, zengin renk seçenekleri ile tüketicilerin beklentilerini karşılamaktadır.

           

           

Teknik Özellikler

İki ayrı cam plakası arasına yerleştirilen jaluzi sistemi, diğer jaluzilerden farklı olarak kirlenme bozulma ve bakım gibi dezavantajlarından arınarak daha kolay bir kullanım sağlamaktadır. Mıknatıslı jaluzi sistemi, camda veya cam çıtasında delik olmadan, mıknatıslı redüktör sistemi sayesinde hareket ettirilerek kullanımı sağlanmaktadır.

Isıcam arası mıknatıslı sistem jaluzide, cam veya cam çıtasında delik olmamasından dolayı zaman içinde deforme olan, devamlı tozlanan jaluzilerin yerini, uzun yıllar boyunca ilk gün kü görüntüsünü muhafaza eden ve ısıcamın bütün özelliklerini muhafaza ederek ilave ses ve ısı izolasyonu sağlayan bir ürün olarak imalatı gerçekleştirilmektedir.