Menteşeli sineklik, birçok ev ve iş yerinde gördüğümüz klasik sineklik çeşidi olarak ifade edilebilmektedir. Pencerelerin dış kısmına monte edilmekte ve sağa ya da sola doğru açılabilmektedir. Halk dilinde pratik sineklik ve tak çıkar sineklik olarak da bilinen menteşeli sineklik modelleri, her alanda kullanıma uygundur. Yalnızca pencere ve balkon gibi havalandırma bölgelerinde değil, iç mekan kapılarında da dahi kullanıma uygun bir sineklik seçeneğidir. Kasalı ve kasasız seçenekleri bulunan menteşeli sineklik modelleri, her ölçü ve ebatta üretilebilmektedir.

Menteşeli sineklik modellerinin montaj işlemi oldukça pratiktir. Yalnızca kullanılacak bölgeye ikişer adet menteşe ve kilitleme çıtçıtları monte edilerek kullanılmaktadır. Menteşeli sineklik modelleri iki ana çeşitte sunulmaktadır. Çeşitler arasındaki farklılık, kilitleme sistemlerindedir. Bu seçeneklerden ilki hareket kabiliyetine sahip olan sinekliklerdir. Diğer bir seçenek ise tak çıkar şeklinde kullanılmaktadır. Hareket edebilen menteşeli sineklikler kullanım kolaylığı sayesinde çok daha sık tercih edilmektedir. Bununla birlikte herhangi bir seçeneği tercih ettikten sonra diğerini talep etmeniz halinde de küçük bir aksesuar değişikliği yeterli olmaktadır.

 

Menteşeli Sineklik Renk Seçenekleri

 

Menteşeli sineklik sistemi, firmamız tarafından her zevke ve her mekana uyum sağlayabilecek birçok farklı renk seçeneği ile sunulmaktadır. Bunun yanında talep edilmesi halinde dekorasyona uyumlu özel boyamalar da yapılabilmektedir.

 

Menteşeli Sineklik Kullanmanın Avantajları

 

Menteşeli sineklik kullanımının sağladığı en temel faydalar şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Menteşeli sineklik modelleri en ekonomik sineklik seçeneği olarak değerlendirilebilmektedir. Ekonomik olması sık tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden birisidir.
 • Menteşeli sineklik modelleri arasından ister hareketli ister tak çıkar model tercih edilsin her iki seçenek de çıkarabilmektedir. Bu sayede kış ayları gibi sinekliğe ihtiyaç duymadığınız dönemlerde çıkararak muhafaza etme imkanınız bulunmaktadır.
 • Menteşeli sineklik modellerinin çıkarabilmesinin bir diğer avantajı ise hijyendir. Sineklikler çıkarılarak yıkanabilmektedir. Bununla birlikte önemle belirtmek gerekir ki, sinekliklerinizi temizlemek için yalnızca su kullanmanız gerekmektedir. Deterjan kullanımı sinekliklerin kullanım ömrünü kısaltmaktadır.
 • Menteşeli sineklik Ankara ilinde firmamız tarafından en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Bu sayede temizlik konusunda önerilerimizi dikkate almanız ve kullanım sürecinde özenli davranmanız halinde ömürlük bir kullanım imkanı sunmaktadır.
 • Menteşeli sineklik modelleri dört mevsim uyumludur. Yani gerek duymamanız halinde kış aylarında çıkarmanıza da gerek bulunmamaktadır. Menteşeli sineklik sisteminde kullanılan tül, özel olarak üretilmiştir. Bu sayede kış aylarında küflenme veya yaz aylarında yoğun güneş nedeniyle çürüme veya solma gibi problemler yaşatmamaktadır.
 • Menteşeli sineklik modellerinde kullanılan tül, mekan içerisindeki hava sirkülasyonuna engel olmamaktadır.
 • Menteşeli sineklik modellerinin haşere ilaçlarının aksine insan sağlığına hiçbir zararı bulunmamaktadır. Bu sayede sağlığınızdan ödün vermeden haşerelerden korunmanız sağlanmaktadır.
 • Menteşeli sineklik modelleri, haşere ilaçları ile kıyaslandığında uzun vadede çok daha bütçe dostu bir seçenek olacaktır.

           

           

   Teknik Özellikler

 

 • Menteşeli Sineklik
 • Menteşeli Pencere Sinekliği
 • Menteşeli Kapı Sinekliği
 • Menteşeli Çift Kanat Kapi Sinekliği
Menteseli Sineklik Dikmen