Stor sineklik, en sık kullanım alanı olan sineklik seçeneklerinden birisidir. Aşağı ve yukarı doğru yay sistemi ile çalışmaktadır. Stor sinekliklerin üst kısmında bir adet alüminyum kutu bulunmaktadır. Bu kutunun iç kısmına ince bir boru ve yay sistemi monte edilmiştir. Bu yay sistemi gerginleşerek sinekliği yukarı doğru çeker ve sineklik kutu içerisinde toplanır.

Stor sineklik modelleri pencere ve kapılarda kullanılabilmektedir. Pencerelerde tercih edilen sineklik seçenekleri dikey olarak tercih edilebilmektedir. Kapılarda ise yatay stor sineklik seçenekleri kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Stor sineklik seçeneklerine kişilerin talebine uygun olarak yay frenleme sistemi takılabilmektedir. Bu sayede sineklik alt kısımda bulunan kilitten çıkarıldığında yukarıya doğru yavaş bir şekilde açılmaktadır. Stor sineklik sistemlerinin en önemli avantajlarından birisi alan daralmasına sebep olmamasıdır.

Pencere Stor Sineklik

 

Pencere stor sineklik seçenekleri, dikey olarak açılabilmektedir. Diğer pencere sinekliklerine kıyasla en büyük avantajı, sinekliğin sıfır bir şekilde açılabilmesi ve bu sayede cam temizliği yapılabilmesine olanak sağlamasıdır. Sıfır açılmasının bir diğer avantajı ise sinekliği çıkarma külfetine gerek duymaksızın istenildiğinde sinekliksiz bir şekilde pencerenin kullanılabilmesidir. Kış dönemlerinde de sineklik üstte bulunan alüminyum kutu içerisine toplanarak muhafaza edilebilmektedir.

Pencere stor sineklik modelleri ahşap, pimapen ve alüminyum gibi her türlü pencere seçeneğine istenilen boyutta kullanılabilmektedir.

Kapı Stor Sineklik

 

Stor sineklik sistemleri Ankara ilinde firmamız tarafından en kaliteli malzeme ve özenli işçilik ile üretilmektedir. Bu kapsamda firmamızdan kapılar için de stor sineklik temin edilebilmektedir. Kapı storları genellikle yatay bir şekilde açılmaktadır. Bu sineklikler, köşelerinde bulunan plastik takozlar vasıtasıyla kapılara monte edilerek kullanıldığı için diğer sineklik seçeneklerinin kullanım alanı olmaması sebebiyle takılamadığı durumlarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Kapı stor sineklik seçeneklerinin de kullanıcılara sağladığı en büyük fayda, alan kaplamadan sineklik kullanma imkanı sunmasıdır. Temizlenmesi de oldukça kolay olan bu sineklik seçenekleri doğru bir şekilde kullanıldığında ömür boyu kullanım imkanı sunabilmektedir.

Kapı için stor sineklik sistemleri ahşap, pimapen ve alüminyum gibi her türlü kapıya istenilen boyutta monte edilerek kullanılabilmektedir. Bu sineklikler kullanılmadıkları takdirde sökülmeye ihtiyaç duyulmaksızın muhafaza edilebilmektedir.

Duble Stor Sineklik

 

Stor sineklik sistemleri Ankara ilinde firmamız tarafından duble stor sineklikleri olarak da hazırlanabilmektedir. Duble stor sineklik seçeneklerinde iki kanatlı hareket sistemi bulunmaktadır. Kullanıcılara sağladığı en büyük fayda ise çok geniş ve yüksek alanlarda daha konforlu bir kullanım imkanı sunmasıdır. Bu sistem hem kapılar hem de pencereler için uygulanabilmektedir. İki kanatın birbiri ile kilitlenmesi ise mıknatıs sistemi ile sağlanmaktadır. Bu açıdan oldukça pratik bir kullanıma sahip olduğu söylenebilmektedir.

Stor Sineklik Renk Seçenekleri

 

Stor sineklik modelleri birçok farklı renkte üretilebilmektedir. Bu sayede kullanılan alana tam olarak uyum sağlaması ve estetik görünümü yükseltmesi amaçlanmaktadır.

           

           

Teknik Özellikler

  • Stor Sineklik Pencere
  • Stor Sineklik Kapı
  • Stor Sineklik Duble
  • Yatay Stor Sineklik Kapı
Ankara Stor Sineklik
Ankara Stor Sineklik
Stor Sineklik
Sineklik Fiyatları Stor