Sürme Sistemleri

Sürme sistemleri farklı PVC kapı ve sistemleri modelleri üzerinde uygulanarak, şık ve dekorasyona uyumlu PVC kapı ve cam tasarım modelleri oluşturulur. Egepen Sürme Sistem PVC Kapı ve Pencere sistemlerinde şık tasarımın yanı sıra, izolasyon koşullarının yüksek seviyede tutulması amaçlanmıştır. Sürme sistem pencere ve kapılar ile geniş renk tercihleri yapılarak, ortam dekorasyonuna en uygun uygulamanın gerçekleştirilmesi sağlanır. Sürme sistemi fonksiyonu ile kanat sistemlerinin kolay açılıp, kapanması, temizlenmesi, bakımının sağlanması koşullarından yararlanılır. Şık görünümü destekleyen sürme sistemler, farklı kalınlık ve ebatlarda cam seçimlerinin uygulanması avantajı ile pencere ve kapı bölümlerinde manzara görüş açılarının belirlenmesine olanak tanırlar.

Temel Özellikler

Egepen PVC Sürme Kapı ve Pencere Sistemi özellikleri hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

 • Egepen PVC Sürme Kapı ve Pencere sistemleri izolasyon koşullarını sağlama özellikli profiller ve yardımcı materyaller ile oluşturulmuştur.
 • Birleşim noktalarında alın kapama ve alın birleştirme profilleri kullanım özelliği sağlanır.
 • Bu profiller yalıtım ve izolasyon özelliği içerir. Profil tercihi ile PVC sistemde yüksek izolasyon özelliği sağlanır.
 • PVC sürme sistemde TP conta kullanım özelliği ile izolasyon seviyesi yükseltilir.
 • Egepen Ankara PVC Sürme Kapı ve Pencere Sistemleri, sürme kasa, sürme pervaz kasa, üç ray kasa ve sabit sürme kasa çeşitlerinde tasarlanma özelliğine sahiptir.
 • Sabit sürme pervaz ve sürme kasa sineklik tasarım uygulamaları ile farklı alanlara dair uygulama çözümleri üretilmesi özelliği desteklenir.
 • Sürme kanat profilleri 3 odalı tasarım özelliğine sahiptirler.
 • Egepen Deceuninck PVC sürme modeller, ek yardımcı profiller ile tasarlanabilme özelliği taşırlar.
 • Ek profil uygulamaları ile sürme sistemlerin, Zendow, Everest Max modellerine kombine edilebilme özelliği sağlanır.
 • Sürme sistemler, alüminyum materyalli alın birleştirme ve alın kapatama parçalarının kullanımına elverişli özellik taşırlar.

Alın kapatma ve birleştirme parçalarının kullanılabilme özelliği sayesinde, rüzgara karşı dayanıklı ve rüzgar yalıtımlı sürme sistem uygulamalar gerçekleştirilir. Rüzgar yalıtımlı Egepen PVC Sürme Kapı ve Pencere sistemler, geniş boyutlu doğrama ölçülerinde tasarlanabilir, farklı ebatlarda uygulanabilirler.

Renk Seçenekleri Bilgisi

Egepen Sürme Kapı ve Pencere Sistemleri, tüketicilerin ihtiyaçlarına zengin renk çeşidi yelpazesi ile cevap verirler. Dekorasyon detaylarına uyumlu renk seçenekleri ile şık görünüm oluşturulması desteklenirken, faklı renk sürme kasa uygulamaları ile tam izolasyon koşulları sağlanır. Moderni klasik ve ya doğa ile uyumlu renk tonlarının tercih edilmesi, geniş yelpaze ile mümkün kılınır.

Teknik Özellik Detayları

Sürme sistemleri teknik özellik detayları şu şekilde sıralanırlar:

 • TPE gri ve siyah conta tasarımı ile oluşturulması,
 • 4, 20, 24, 30 mm kalınlık ölçülerinde cam uygulaması ile kullanılması,
 • Sürme çift ray, tekli ray, 3’lü ray kasa profilleri açılım seçenekleri bulunması,
 • Sineklik ve pervazlı kasa açılım seçenekleri ile uygulanmaları,
 • TS EN 12608-1 B sınıfı özelliği taşımaları,
 • Uf: 2.0 W/m2K ısı iletkenlik kat sayısı değerine sahip olmaları, sürme sistemlerin teknik özellik detayları olarak sıralanırlar.

Bu teknik özellik detaylarına bağlı olarak, sürme sistemler ile yüksek ses, ısı ve hava yalıtımı koşulları sağlanır. Doğa dostu kullanım ayrıntıları ile enerji tasarrufunun desteklendiği modeller tasarlanarak, iç mekanların daha kısa süre içerisinde ısıtılması avantajı elde edilir. Sürme sistemler ile fonksiyonel kullanım detaylarından ve tek hamle ile hava geçirgenliğini en aza indirgeyerek kapama, kilitleme fonksiyonundan yararlanılır. Cam uygulama seçeneklerine bağlı olarak, iç dekorasyona en uygun sürme sistem seçenekleri oluşturulur.

 

Renk Seçenekleri

Egepen Sürme Kapı ve Pencere Sistemleri, zengin renk seçenekleri ile tüketicilerin beklentilerini karşılamaktadır.

           

           

Teknik Özellikler

Conta : TPE Gri / Siyah/
Çıta : Tek Tırnaklı – PCE Contalı
Cam Kalınlıkları : 4, 20, 24, 30 mm
Açılım Seçenekleri : Sürme tek ray, çift ray, üç ray kasa profilleri ve sineklik kasa, pervazlı kasa uygulamaları
Sınıf : TS EN 12608-1 B Sınıfı
Isı İletkenlik Kat Sayısı : Uf: 2.0 W/m2K

Egepen Sürme Broşür Tıklayın

Egepen Sürme Teknik Katalog Tıklayın