Isıcam K Serisi-Isıcam Konfor

Isıcam K; Şişecam’ın Solar Low-E Cam ile ürettiği sistemdir. Isı ve güneş kontrol kaplamalı olan bu seri; yakıt ve klima masraflarından ciddi tasarruf edilebilmesini sağlamaktadır. Kaplama dış camın iç yüzeyinde bulunmaktadır. Türkiye’de Ege ve Akdeniz bölgelerindeki konutlarda K serisi kullanılmaktadır. Maksimum verim alabilmek için iklim şartlarına göre Isıcam sistemi seçilmelidir.

Isıcam K Serisinin Özellikleri

Isıcam Konfor’un özellikleri aşağıda verilmiştir:

  • Normal çift camlar ile kıyaslandığında; kış mevsiminde %50 oranında daha fazla yakıt tasarrufu sağlanabilmektedir. Isı kaybını önleyen bir özelliği bulunmaktadır.
  • Güneş ısısının içeriye girişine izin verme oranına bakıldığında; standart çift camlara göre yaz mevsiminde %40 oranında klima masraflarını azalttığı görülmektedir.
  • Isı ve güneş kontrolü sağlayan K serisi sistemler; aynı zamanda şeffaf ve doğal gün ışığından ödün vermeyen bir görünüme sahiptirler.
  • Sıradan çift camlara göre değerlendirildiğinde, buğulanma daha geç olmaktadır.
  • Pencere önlerinde, kış mevsiminde soğukluk ve yaz mevsiminde sıcaklık olmadığı görülmektedir.
  • Sıradan çift camlara göre daha pahalıdır, fakat aynı zamanda da daha tasarrufludur. Aradaki fiyat farkı, 1-2 yıl içerisinde sağlanan tasarruf ile çıkartılabilmektedir.

Ek Özellikli Isıcam K Ürünleri

Isıcam K ürünleri şunlardır:

  • Isıcam K L Emniyet+Güvenlik: Üretiminde Şişecam Lamine Cam kullanılmaktadır. Solar Low-E ve Lamine Cam kullanılarak üretilen Isıcam ünitesi sayesinde; camda kırılma olduğunda, dağılma meydana gelmemektedir. Dolayısı ile yakıt ve klima tasarrufu sağlayan bu ek özellikli ürün, aynı zamanda yaralanmaları da önlemektedir.
  • Isıcam K AL Emniyet+Güvenlik+Gürültü Kontrolü: Solar Low-E Cam ile Akustik Lamine Cam kullanılarak üretimi yapılmaktadır. Lamine Cam’ın emniyet ve güvenlik özelliği bu Isıcam ünitesinde de bulunmaktadır. Aynı zamanda ses yalıtımı da sağlayarak gürültü geçişini azaltan bir özelliği bulunmaktadır.
  • Isıcam K T Emniyet: Temperlenebilir Solar Low-E Cam, yani ısı ve güneş kontrol camı kullanılarak üretilen Isıcam sistemidir. Emniyet camı olarak tercih edilme nedeni; kırılma durumunda küçük ve keskin olmayan parçalar haline gelmesidir. Yakıt ve klima tasarrufu da sağlayan bir üründür.
  • Isıcam K 3+ Maksimum Yalıtım: Standart bir çift cam ile kıyaslandığında, 4 kat daha fazla ısı yalıtımı sağlamaktadır. Üçlü Isıcam ünitesi olan bu sistem; ısı yalıtımı ve güneş kontrolü özelliklerine sahiptir.

Isıcam K Serisi Performans Değerlendirmesi

Isıcam K serisi ile sıradan bir çift cam karşılaştırıldığında; sıradan bir camda gün ışığını geçirme oranı %80 olurken, K serisinde bu oran %71 olmaktadır. Dışa yansıtma oranı ise sıradan çift camda %14 oranındayken, K serisinde %10’dur. Güneş enerjisini toplam geçirme oranı ise; sıradan çift camlarda %75, K serisinde %44’tür. Aynı zamanda K serisinin renkli camları ile renksiz camları arasında performans farklılıkları olabilmektedir. 2019 Isıcam K Serisi-Isıcam Konfor fiyatlarına, web sitesinin iletişim bölümünden ulaşmak mümkündür.

ISICAM K SERİSİ
isicam konfor ankara
ısıcam konfor serisi ankara
egepen ısıcam konfor