Isıcam S Serisi-Isıcam Sinerji

Yüksek nitelikli ısı kontrol kaplamalı camlar ile üretilmektedir. Isıcam Sinerji Ankara gibi iç bölgelere ve doğu bölgelere daha uygun bir üründür.

Isıcam S Serisi Özellikleri

Isıcam Sinerji’nin özellikleri aşağıda verilmiştir:

 • Isı kontrol kaplamalı Şişecam Low-E Camlar ile üretimi gerçekleştirilmektedir.
 • Maksimum ısı yalıtımı sağlayan S serisi, sıradan çift camlar ile kıyaslandığında; ısı kaybını %50 azaltmaktadır. Bu da yakıt masrafının azalmasını sağlamaktadır.
 • Güneş ısısından en üst seviyede yararlanabilmek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda bunu ışık geçirgenliğinden ödün vererek yapmamaktadır.
 • Kış mevsiminde pencere önünün soğuk olmasını engellemektedir. Standart bir çift cam ile kıyaslandığında ise; buğulanma daha geç olmaktadır.
 • Sıradan çift camlar ile arasındaki fiyat farkı, yaklaşık 2 senede yakıttan edilen tasarrufa denk gelmektedir.

Ek Özellikli Isıcam S Ürünleri

Isıcam S ürünleri aşağıdaki gibidir:

 • Isıcam S L Emniyet+Güvenlik: Kullanılan Şişecam Lamine Cam, emniyet ve güvenlik sağlama özelliğine sahiptir. Aynı zamanda camın kırılması durumunda, dağılma olmadığı için olası yaralanmaları önlemek mümkün olmaktadır. Yakıt masrafından tasarruf sağlayabilecek bir cam özelliği bulunmaktadır.
 • Isıcam S AL Emniyet+Güvenlik+Gürültü Kontrolü: Şişecam Akustik Lamine Cam, gürültü kontrolü sağlayan bir camdır. Şişecam Low-E Cam ise ısı kontrolü sağlayan bir camdır. Şişecam Low-E Cam ile Şişecam Akustik Lamine Cam ile üretilen Isıcam ünitesi sayesinde yakıt tasarrufu sağlanmaktadır. Aynı zamanda ses yalıtımı özelliği dolayısı ile gürültü geçişini azaltmaktadır.
 • Isıcam S T Emniyet: Şişecam’ın Temperlenebilir Low-E Cam kullanarak herhangi bir kırılma durumunda emniyet sağlanabilmektedir. Çünkü bu cam kırıldığında küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılmaktadır. Aynı zamanda ısı kontrol kaplamalı cam olduğu için yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
 • Isıcam S 3+ Maksimum Yalıtım: Üçlü S serisi Isıcam ünitesi olan bu ürün; sıradan bir çift cam ile kıyaslandığında, 4 kat daha fazla ısı yalıtımı sağlamaktadır.
 • Isıcam S R Renkli Cam İle Güneş Kontrolü: Güneş kontrol özelliği olan Şişecam Renkli Düzcam ile ısı kontrol özelliği olan Şişecam Low-E Cam kullanılarak yapılmaktadır. Bina içerisine güneş ısısını sınırladığı ve güneşin yansıyan parlaklığını denetlediği için yakıt tasarrufunun yanı sıra soğutma giderlerini de azaltan bir ünitedir.
 • Isıcam S RF Reflektif Güneş Kontrolü: Güneş kontrolü sağlayan reflektif Şişecam Tentesol ve Şişecam Tentesol Titanyum Camlar ile ısı kontrolü sağlayan Şişecam Low-E Camlar ile üretilmektedir. Cam cepheli ticari binalarda, görsel bütünlük sağlaması nedeni ile daha fazla tercih edilmektedir. Ayna görevi gören bir camdır.

Isıcam Performans Değerlendirmesi

Sıradan bir çift camın güneş enerjisi geçirgenliği %75 oranında olurken, S serisi ürünün geçirgenliği %56’dır. Türkiye’de özellikle doğu bölgelerde daha fazla tercih edilmektedir. 2019 Isıcam S Serisi-Isıcam Sinerji fiyatlarına ulaşmak için iletişim menüsüne tıklanmalıdır.

Isıcam Sinerji Ankara
Ankara Sinerji Isıcam
Isıcam Sinerji
Isıcam Ankara Sinerji