Deceuninck Nedir? Deceuninck ait Gruplar – Deceuninck Türkiye – Egepen

Deceuninck, 1937 yılında Belçika’da kurulmuştur. Yapı endüstrisi için kompaund, tasarım, geliştirme, ekstrüzyon, finisaj ve geri dönüşüm konularında uzmanlaşmış olan Deceuninck, dünyanın en büyük ilk 3 PVC üreticisinden biridir.Belçikalı Deceuninck şirketi 2000 yılında Egepen şirketini, 2005 yılında sabancı holdingten Winsa’yı satın aldı.2014 yılında Pimapen’ide bünyesine katan şirket,Türkiyenin en büyük üç şirketini Egepen,Winsa ve Pimapenide bünyesine katarak hem profesyonellik hem sektörde pvc kapı pencere ve cam balkon sistemlerinde lider konumuna geldi.Kısacası patron aynı Egepen,Winsa ve Pimapeni birleştirmeyip, kendi bünyelerinde pazara hakimiyet sağlamaktadırlar.Peki Deceuninck şirketi neden sadece adını Egepen Deceuninck‘ te kullanmaktadır.Çünkü Pvc Kapı Pencere Cambalkon ve Alüminyum sektöründe lider Egepen’dir.

Türkiye’de Deceuninck Şirketine Ait Olan Markalar

Ege Profil  Adı Altında

 

Egepen Deceuninck

Egepen Deceuninck

PVC profil sektörünün en geniş ürün yelpazesine sahip Egepen Deceuninck, dünya standartlarındaki üretim kalitesinden ödün vermeden, çevreye duyarlı üretim süreciyle yoluna devam etmektedir. 130 bin dönüm arazi üzerinde 78 bin 300 metrekare kapalı alan ile 120 bin ton üretim kapasiteyle İzmir’de faaliyet göstermektedir. Yurt içi ve yurt dışında yaptığı yatırımlar ve geniş ürün yelpazesiyle “Türkiye’nin Penceresi” olarak bilinen Egepen Deceuninck, kaliteli ve yenilikçi ürünleriyle yaşam konforunu artırmaktadır.

Kolay ulaşılabilirlik ve hızlı çözüm hizmetiyle müşteri memnuniyetine öncelik veren Egepen Deceuninck, Türkiye’nin her bölgesinde bulunan geniş bayi ağları sayesinde son kullanıcıya zorluk çekmeden ürün teslimatı yapabilmektedir. Yeni ürünler ve teknolojik gelişmeler, bayi eğitim seminerleri, uygulamalı işletme eğitimleri ve teknik yayınlar yoluyla müşteri beklentilerini de en üst seviyede karşılamaktadır.

PVC sektörünün en fazla ürün yelpazesine sahip, yalıtım ve kalite olarak “Türkiye’nin Penceresi” olarak akıllarda yer edinen Egepen Deceuninck, her daim yenilikçi, çevre dostu ve yüksek müşteri memnuniyeti anlayışıyla konfor ve güveni sağlamaktadır.

Egepen Deceuninck, her zaman üretmeye, hizmet verdiği sektörü geliştirmeye, araştırmaya, yeni ürünler tasarlamaya, istihdam yaratmaya ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecektir.

 

Winsa

Winsa

Winsa PVC Pencere, Kapı ve Panjur Sistemleri’nin üretim ve satışına 1998 yılında başlamıştır.

Winsa markalı ürünler, Kocaeli Sarımeşe’de bulunan 34.000 m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 40.000 m2 arsa üzerinde kurulu son teknoloji ile donatılmış fabrikamızda, büyük bir titizlik ve profesyonellikle üretilmektedir.

Hammaddenin geliş aşamasından, sevkiyat aşamasına kadar tüm üretim süreçleri uluslararası standartlardaki kalite yöntemleri ile test edilmekte ve uzman ekipler tarafından kontrol edilmektedir.

Her geçen gün artan yatırımlarını, daha iyi bir çevre, daha ekolojik ürünler, daha yenilikçi tasarımlar, yüksek verimlilik sağlayan kaliteli ve dayanıklı ürünler yaratmak üzerine kurgulayan ve gerçekleştiren markamız, sektörüne öncülük ederek sürekli olarak yeni pek çok ürünü ve uygulamayı müşterilerine sunmaktadır.

Winsa Ankara PVC Pencere, Kapı ve Panjur Sistemleri 250’yi aşan üretici bayisi ve 500’ü aşan satış noktası ile Türkiye’nin her noktasında tüketicinin kolayca markasına ulaşmasını sağlamaktadır. Kurumsal kimliğine uygun farkedilir showroom yapısı, bayilerinin güleryüzlü ve kaliteli hizmeti, sadece satış odaklı değil, satis sonrası hizmetlerinde de başarılı yapısı Winsa’yı rakiplerinden ayrılan en önemli yönlerinden sadece birkaçıdır.

Winsa PVC Pencere, Kapı ve Panjur Sistemleri altında nihai tüketicilerin her türlü beklentisine yönelik ürün ve sistemler sunulmaktadır. Dorado Gold, Dorado, Safir, Carina, Vela, Panorama HS 76 ( Hebeschiebe ). Winstor (Panjur) ve Winkepenk olmak üzere 8 ayrı seri bulunmaktadır. Dorado Gold ve Dorado Serileri’ne uygulanabilen Shield (alüminyum kapak), katlanır kapı, paralel sürme, pivot pencere ve içe – dışa açılan PVC sineklik olmak üzere sistem çözümünü sağlayan 150’nin üzerinde profil modeli ve 15 renk alternatifinin yanı sıra, kalitesi dünya tarafından da kabul edilmiş Winsa markalı ve ithal, her türlü çözüme yönelik donanım seçenekleri ile kaliteye verdiği önemi satış sonrası müşteri hizmetlerine yönelik yaklaşımları ile birleştirerek yenilikçi ve öncü bir marka olduğunu sektörde kanıtlamaktadır.

Winsa PVC Pencere, Kapı ve Panjur Sistemleri, kurulduğu ilk yıldan itibaren tüm serilerin ve bu serileri oluşturan profillerin üretiminde uluslararası standartlara, EN, RAL ve TSE normlarına titizlikle uymakta ve bunun yanı sıra, gerek üretim öncesi, gerekse üretim ve satış sonrası tüm organizasyonlarını kalite standartlarına uygun olarak gerçekleştirmekte, aldığı sayısız kalite belgesiyle de kalite konusundaki gücünü de kanıtlamaktadır.

Ticari işletmelerin varoluş sebebi her ne kadar kar elde ederek yaşamlarını sürdürmek olsa da, bu amacı gerçekleştirirken bir yandan da değer yaratarak, içinde bulunduğu sektör ve faaliyet alanı olan ülkenin gelişimi için katkı sağlayan varlık sebebi olan müşterilerinin memnuniyeti için bazı temel değer ve prensiplerinden ödün vermeyen firmalar kalıcı olacaktır. Winsa olarak bizlerin de temel inancı ve amacı budur.

 

Pimapen

Pimapen

Pimapen, kurulduğu ilk günden bu yana yaptığı markalaşma faaliyetleri, sektöre getirdiği yenilikler ve gerçekleştirdiği ilkler ile bugün Türkiye’de ve dünyada sürekli yükselmeyi hedefleyen bir istikrarla yoluna devam ediyor.

1963 yılında Pimaş tarafından kurulan Pimapen, başarılı ve sistemli çalışmalarıyla kısa sürede büyük bir büyüme gerçekleştirdi. Gelişen Dünya’ya entegre olan Pimapen, bugün, bulunduğu sektöre adını vererek PVC Profil sektöründe lider firmalar arasında yer almaktadır.Pimapen, Kartepe’de teknolojik altyapı koşullarına uygun ekstrüzyon, lamine kaplama hatları ile kalıplarına sahip, profilin ideal koşullarda üretilip stoklanmasına olanak veren tesisleriyle dünya standartlarında üretim yapmaktadır. Pimapen Ankara, ürün gruplarında EN, RAL ve TSE kalite standartlarına uygun üretim yapmaktadır. Sürdürülebilir iş modeli ile ürün, satış ve satış sonrası hizmet süreçlerini Dünya standartlarında bir anlayışlı yönetmektedir.

Sektördeki uzman kadrosuyla lider konumda olmanın sorumluluğu ve bilinci ile başarılarını arttırarak çalışmalarına devam etmektedir.

Başarıya Giden Yolda Kilometre Taşları;

1963 yılında Pimaş boru üretmek amacıyla kuruldu.
1980-1982 yılları arasında Ar-Ge çalışmaları yapılarak Pimapen markası oluşturuldu.
1982 yılı sonlarında İstanbul’da ilk Pimapen pencere montajı yapıldı.
1984: İlk çift açılım ispanyoleti, kalıp fabrikasında üretilmeye başlandı.
1985: Satış ve montaj yapan ilk PİMAPEN bayileri oluştu.
1989: Moskova / SSCB’de ilk PİMAPEN pencere montajı yapıldı.
1994: Moskova’da pencere satışı için şirket kuruldu.
1996: Çift açılım ispanyolette özgün tasarımlı çağdaş bir ürün geliştirildi.
2004: Gebze Fabrikasında, İlk 6 odacıklı profil kalıpları çalışıldı.
2014: Pimaş, Deceuninck grubunun en büyük hissedarı Ege Profil A.Ş. bünyesine katıldı.
2016: Modern ve teknolojik alt yapıya sahip Kartepe Fabrikası’nda dünya standartlarına uygun üretime başlandı.

Bugün Pimapen, Türkiye’ de Istanbul, Ankara, Izmır ve Adana’da bulunan bölge müdürlükleri ve onlara bağlı dinamik satış ekibi ile ; 270’ ye yakın üretici bayii ve 600’ü aşan satıcı bayiye hizmet vermektedir. Pencereye adını veren Pimapen, ulusal baz da ihtiyaçları karşılarken uluslararası arenada yapılan tüm çalışmaları yakından takip etmektedir.

 

Camoda

Camoda

Deceuninck grubunun uluslararası gücünü arkasına alan Türkiye’de ilk ve tek kurumsal cam balkon markası olan CAMODA, kurulduğu günden bugüne tasarladığı yaşama değer katan fonksiyonel ve inovatif sistemleriyle, Türkiye’de Egepen cam balkon sistemleri sektörüne öncülük ediyor.

Camoda Ankara, topluma ve çevreye karşı sorumluluklarının bilincinde ve sürdürülebilir gelişmeyi esas alan bir kalite anlayışıyla çalışan, sektörünün lider ısıcamlı cam balkon sistemleri markasıdır. Deceuninck Grubu’nun uluslararası gücünü arkasına alan Türkiye’deki tek katlanır cam balkon markası olan CAMODA, yenilikçi ARGE çalışmaları ve geleceğe yönelik yatırımlarıyla alanında fark yaratıyor. Kısa süre içerisinde farklı segmentlerdeki ürünleri ile sektördeki yerini kuvvetlendiren CAMODA, hızla büyüyen bayi ağı ile Türkiye’nin her bölgesinde hizmet veriyor.

Inoutic Üstün Alman mühendisliği ile Avrupa standartlarında Almanya’daki tesislerde üretimi gerçekleştirilen Inoutic Profil Sistemleri, 1998 yılından bu yana Türkiye’de dünyanın en büyük PVC kapı pencere Profili üreticilerinden bir olan Egepen Deceuninck Grubu’nun güvencesiyle tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Estetik görünüm ile yüksek yalıtım değerlerini bir arada sunan, binaların iç mimarisi ile dış yapılarındaki estetiğe uyumlu biçimde uygulamalar yapmaya imkan sağlayan 71 mm Arcade Serisi ,76 mm Prestige Serisi ve 84 mm Eforte Serilerindeki farklı profil seçenekleri ile mimari detaylarda inşaat firmaları ve mimarların çözüm ortağı konumundadır.

Maestro

Maestro

2014 yılının sonunda Pimaş A.Ş. nin alınmasıyla birlikte dağıtıcı kanalında hizmet veren MAESTRO, Ege Profil Tic. ve San. A.Ş. bünyesine katılmıştır. Bu süreçte 2015 yılını yapılanma yılı olarak geçiren MAESTRO, 2016 yılından itibaren büyüme stratejilerini geliştirmektedir. Yüksek yalıtımlı, uzun ömürlü, kaliteli, dayanıklı ve geri dönüştürebilir ürünler üretmek amacıyla, 2004 yılından beri Türkiye PVC sektöründe yerini alan MAESTRO, kullanmış olduğu serileri ile pazarda kabul görmüş bir sisteme sahiptir. Şuan Türkiye çapında birçok bölgesel dağıtıcı ve bu dağıtıcılarımıza bağlı üretici bayiler ile pazardaki yarışta etkin rol almaktadır.

 

IQ Alüminyum

IQ Alüminyum

Ege Profil Tic. Ve San. A.Ş., sektöründe Türkiye’nin lider kuruluşlarındandır. “İş Mükemmelliği” modelini, üretim aşamasından nihai tüketiciye ulaştırma aşamasına kadar her süreçte büyük bir titizlik ve profesyonellik ile uygulamaya kararlı olan şirketimiz, yaratıcılık ve yenileşimi besleyerek süreçlerini sürekli iyileştirmekte ve sürdürülebilir bir gelecek için sorumluluk almaktadır.

Başarısını rakiplerinden ziyade kendi başarısıyla sınayan Ege Profil Tic. ve San. A.Ş., ‘EFQM Mükemmellik Modeli’, ‘ 6 Sigma’ ve ‘Yalın Üretim ’ projeleri ile sürekli olarak tüm süreçlerini iyileştirme ve mükemmelleştirme prensibi ile hareket etmektedir.

Ege Profil Tic. ve San. A.Ş., kalite yönetim şartlarına uyarak ve etkinliğini sürekli iyileştirerek, kalite kayıplarını azaltmak için hata nedenlerini farklı problem çözme teknikleri ile araştırarak, personelini sürekli eğiterek ve yönetime katılımını sağlayarak, iş kazalarının olmasını önlemek adına personelden gelen bildirimlerle önceden önlem alarak, müşteri memnuniyetini artırarak sektöre yön veren, güvenilir ve her zaman tercih edilen bir kuruluş olmayı varoluşunun temel ilkeleri olarak saymaktadır.

One comment

  1. Merhabalar, 2-4 yaşında çocuklarım var. Evimin pimapenleri eski. Sitenizde gezerken egepenin çocuk kilitli pimapenlerini gördüm. Bu pimapenler hakkında bilgi alabilir miyim? İletişime bıraktığım numaradan veya epostadan dönerseniz sevinirim.

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Aramak İçin Tıklayın
error: Content is protected !!