Egepen Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Çalışıyor

Sürdürülebilirlik alanında önemli çalışmalar icra eden, Türkiye’nin öncü PVC profil üreticilerinden Egepen Deceuninck, kurşun içermeyen ürünleri ile yüzde 100 geri dönüşümlü PVC üretiyor. Çevreye duyarlı ürünler geliştiren Egepen Deceuninck, hem kullandığı yeşil teknoloji bununla birlikte düşük enerji tüketim stratejisine dayalı üretim tesisleri ile gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için katkıda bulunuyor

Evimizde bulunan eşyalardan soluduğumuz havaya, giydiğimiz kıyafetlerden dokunduğumuz birçok şeyde pek çok farklı zararlı maddeye maruz kalıyoruz. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için çevreye duyarlı üretim gerçekleştirmek ve bu yönde de gelişime dayalı çalışmalar yapmak oldukça önem taşıyor. Tek başına kullanılabilen bir hammadde olmayan PVC’nin üretiminde de belli başlı bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Ürünlerinde asla kurşun ve benzeri ağır metaller kullanmayan Egepen Ankara, yapılan Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda 2004 yılından itibaren yüzde 100 geri dönüşümlü TPE conta kullanımı ile çevreye duyarlı üretim gerçekleştiriyor. Yenilikçi ve öncü yapısıyla gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmayı hedefleyen Egepen Deceuninck, çevre dostu kalsiyum- çinko stabilizan ile profil üretimi geçekleştiriyor. PVC pencere ve kapı profilleri için EPD (Environmental Product Declaration – Çevresel Ürün Beyanı) belgesine sahip olan Egepen Deceuninck, bu belgeyle beraber ISO 14040 standardı çerçevesinde belirtilmiş parametrelere göre üretim gerçekleştiriyor.

Çevreci yaklaşımını hem ürünlerinde bununla beraber üretim tesislerinde uygulayan Egepen Deceuninck çevreye duyarlı ürünler gerçekleştirdiği gibi, İzmir Menemen’de dev yatırımla inşa etmiş olduğu yeni fabrikasında, PV solar panel ve trigenerasyon sistemleri ile düşük enerji tüketim stratejisine dayalı yatırımlar ile verimli bir işletme olmayı hedefliyor. Egepen Fabrika İletişim, çatıya biriken yağmur sularının proses suyu rezervlerinde  yeniden kazanımı ve saha yeşillendirmesinde kullanımı yapılarak yine kazanım elde edilmektedir.

Egepen Ankara

Doğru pencere yakıt tüketimini azaltıyor, ısı tasarrufu sağlıyor

Yakıt tüketimini azaltmak adına Egepen Ankara PVC Pencere Sistemleri kullanımı ile ısı tasarrufunun önemine dikkat çeken Egepen Deceuninck Grup Pazarlama ve Satış Müdürü Tamer Özen “Egepen Deceuninck olarak çevreye duyarlı ürünler üretiyor, bu yönde her türlü çalışmaya destek veriyoruz. Şirket stratejimiz doğrultusunda düşük enerji tüketimi ile sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulunmak için elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. Egepen Deceuninck Ankara ürünlerinde asla kurşun ve benzeri ağır metaller bulunmuyor ve ürünlerimiz çevreye duyarlı, yüzde 100 geri dönüşümlü. Ürünlerimizin çevreye duyarlı olmasına özen gösterdiğimiz kadar üretim tesislerimizi de PVC solar açık oturum ve düşük enerji tüketimi stratejisi ile üretim gerçekleştiriyoruz. Egepen Deceuninck olarak çevreye karşı duyarlı olan her insanın yakıt tüketimini azaltmak adına ısı yalıtımı sağlayan Egepen PVC kullanmalarını öneriyoruz” dedi.

 

 

 

One comment

  1. Öncelikle egepen markasına ve ailesine sonsuz teşekkürler diliyorum. Egepen markası ile 2017 senesinde tanıştım. Evimde kullanmaya başladım o zamandan bu zamana hiçbir sıkıntı bozulma vs hiçbir sorunla karşılaşmadım. Herkese egepen deceuninck markasını öneriyorum.

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Aramak İçin Tıklayın
error: Content is protected !!