Isıcam Konfor Nasıl Yapılır?

Günümüzde evlerde ısı yalıtımı konusunda en çok tercih edilen sistemlerden bir tanesi de Egepen Ankara PVC kapı ve pencere sistemleridir. Bir zamanlar ahşap pencere doğramaları kullanılırdı. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte PVC pencere sistemleri daha az maliyetli ve daha iyi yalıtımlı olduğundan dolayı insanların en çok tercih ettiği sistemler haline geldiler. Bunda ise bu sistemlerin daha dayanıklı olması, daha kolay temizleniyor olması ve daha iyi bir şekilde yalıtım yapıyor olmasının büyük bir etkisi olmuştur. Isıcam Sistemleri Ankara Günümüzde bulunulan mekanın daha aydınlık görünmesi ve daha iyi görünmesi için pencereler daha da büyütülmüştür. Bunda ise yalıtımın daha iyi yapılmaya çalışılması için çift cam hatta üç cam kullanılmaktadır. Mevcut yazımızda Isıcam konfor nasıl yapılır sorusunun cevabını arayacağız.

Peki Isıcam Konfor nasıl yapılır? Öncelikli olarak bu noktada ısıcamın klasik çift camlardan farkının ne olduğunu belirtmek zorundayız. Klasik çift camlarda ara boşluklarda hava bulunur. Isıcamda ise Argon gazı bulunmaktadır. Buradaki boşluklar Argon gazı ile doldurulmaktadır. Isıcam konforda kaplamalı olarak yalıtım camı yer almaktadır. Bu yalıtım camı güneşten gelen ısının neredeyse %50’sinin girişini engeller. Böylece eviniz yazın oldukça serin olur. Mevcut özellikle sayesinde yaz mevsiminde klima masrafları konusunda büyük oranda tasarruf edebilirsiniz. Bunun yanında Isıcam Konfor Ankara, kış mevsiminde de evinizin mevcut sıcaklığını korumada oldukça etkilidir. Sıcaklığı koruduğu için kısa süreli ısıtma girişimleriniz sayesinde uzun bir süre boyunca evinizi sıcak tutabilirsiniz. Böylece kış mevsiminde de ısınma masrafları konusunda maddi olarak kar elde edebilirsiniz.

Isıcam Konfor

Isıcam Konfor nasıl yapılır? Pencere sisteminde iki veya üç cam birbirlerine paralel olacak şekilde yerleştirilir. Ardından kenarlardan ara boşluk çıtaları ayarlanan mesafede sabitlenir. Bu noktada ara boşluklara soygaz verilir. Burada boşluklara verilen gaz türü diğerlerinden ısıcam konforu ayıran en önemli özelliklerden bir tanesidir.

Isıcam Konfor nasıl yapılır? Isıcam Konfor ile sinerji arasında fark nedir? Bu farkı anlamak için pencerenin yakınında çakmak yakın. Çakmaktan çıkan alevin gölge kısmı dış camın iç tarafına bakan kısmında pembemsi ve kızılımsı, kaplamasız camda ise daha sarımsı bir renk görülür. Eğer mevcut sistemde ısıcam yok ise tüm gölgeler tamamen aynı renktir.

One comment

  1. Isıcam Konfor hizmeti sonrasında olumlu etkilerini gördüm. Hem ısı bakımından hem de fatura bakımından çok rahatladım. Böyle güvenilir yerden de yapılması ayrı bir güzel oldu. Çok teşekkürler

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Aramak İçin Tıklayın
error: Content is protected !!